18/06/2021

تیم استرالیا آماده رویارویی با اسپانیا در مسابقات ATP Cup می‌باشد

  • توسط سروش
  • 12/01/2020
  • 0
الکس دی مینور

بعد از پیروزی مقابل بریتانیا در یک چهارم نهایی، استرالیا روز شنبه به مصاف اسپانیا می‌رود و برای صعود به فینال نخستین دوره مسابقات ATP Cup تلاش می‌کند.

تقابل استرالیا با اسپانیا در مسابقات ATP Cup

حفظ شرایط خوب تیم بعد از یک پیروزی بزرگ یکی از چالش‌های سخت استرالیا است اما آن‌ها یک برتری نسبت به حریفشان دارند و آن جمعیت حاضر در کن راسول آره‌نا می‌باشد. لیتون هویت وظیفه سخت کاپیتانی این تیم را به عهده و بار سنگینی بر دوش دارد و امیدوار است تا هواداران حاضر در ورزشگاه نقشی کلیدی در بازی شنبه شب ایفا کنند. هویت روز جمعه گفت:

قاعدتا جمعیت زیادی به ورزشگاه می‌آید و سعی می‌کنیم تا به نحو احسنت از این برتری‌مان استفاده کنیم. با این حال ما باید شروع دوباره‌ای داشته باشیم. پسران ما باید انرژی از دست رفته‌شان در بازی دیروز را بازیابی کنند و آماده رویارویی با یک حریف کاملا متفاوت شوند.

هویت در وظیفه جدیدش به عنوان کاپیتان تیم تلاش می‌کند تا برای تیم تصمیمات درستی را اتخاذ کند. در جریان پیروزی ۲-۱ استرالیا برابر بریتانیا، این مرد ۳۸ ساله تصمیم گرفت تا از تیم دوبل بدون شکستش متشکل از جان پیرز و کریس گوچیونه استفاده نکند و در عوض ستارگان بخش انفرادی‌اش یعنی الکس دی مینور و نیک کیریوس را راهی این مسابقه کند. این تغییر هویت جواب داد؛ دی مینور و کیریوس مقابل چهار مچ پوینت حریف دفاع کردند و در نهایت با نتیجه ۱۸-۱۶ تیم جیمی ماری و جو سیلزبری را در تای برک شکست دادند. دی مینور (۲ برد و ۱ باخت) و کیریوس (۳ برد) کمک زیادی به نتایج درخشان تیم هویت کرده‌اند، او درباره آن‌ها گفت:

فکر می‌کنم الکس و نیک بهترین خودشان را در تمرینات به نمایش می‌گذارند. جالب اینجاست که قدرتمندی الکس باعث می‌شود که آن‌ها نتوانند در تمرینات مقابل یکدیگر قرار گیرند اما در کنار هم بسیار خوب ظاهر می‌شوند. دیدن چنین چیزی فوق العاده است. الکس حتی در رنکینگ جهانی هم نیک را پشت سر گذاشته اما چنین چیزی موجب حسادت نیک نشده چراکه او الکس را خارج از اینجا همچون برادر خودش می‌داند و موفقیتش را می‌خواهد.

با ورود تیم اسپانیا به سیدنی مرکز تنیس المپیک پارک این شهر فضای عجیبی به خود گرفته است. تیم فرانسیسکو رویگ، شامل رافائل نادال مرد شماره یک دنیای تنیس و روبرتو بائوتیستا آگوت مرد شماره ۱۰ دنیای تنیس که بهترین بازیکن دوم حاضر در این رقابت‌ها است، می‌باشد. هویت درباره آن‌ها گفت:

بسیار هیجان زده‌ام. حضور رافا در چنین تورنمنتی پیش از اوپن استرالیا بسیار ویژه‌ است.

مسابقات ATP Cup

نادال با رکورد ۵ برد و ۱ شکست پا به این مسابقه خواهد گذاشت اما هویت از قرارگیری بازیکن شماره یکش در مقابل رافا بسیار هیجان زده‌ است:

رافا مرد شماره یک کنونی دنیای تنیس است. وقتی در مقابل او قرار می‌گیرید کار دشواری دارید چراکه همه از قدرت و توانمندی‌های او آگاه هستند. با این حال قرارگیری برابر او برای بازیکنی چون الکس بسیار خوب است. الکس در حال حاضر بهترین بازی‌های دوران تنیسش را در اینجا انجام داده است.

نادال در دو رویارویی پیشینش مقابل دی مینور به برد رسیده که شامل پیروزی او برابر الکس در اوپن استرالیای سال گذشته آن هم در دو ست متوالی می‌شود. با این حال این تنیسور ۲۰ ساله بعد از آن مسابقات ثبات بیشتری از خودش نشان داده و علاوه بر کسب دو قهرمانی در مسابقات ATP برای دومین سال متوالی به فینال NextGen ATP Finals راه یافته است. نادال گفت:

چالش بزرگی را در مقابل دی مینور خواهم داشت. او بازیکن جوان و بسیار خوبی است که از انرژی بالایی برخوردار است.

کیریوس ۲۴ ساله هم در دیگر بازی بخش انفرادی به مصاف بائوتیستا آگوت خواهد رفت. بازیکنی که در طول مسابقات ATP Cup تنها ۱۴ گیم از دست داده است. هویت گفت:

باوتیستا آگوت بازیکن بسیار مهمی است. با این حال نیک امیدوار است تا کارش را به درستی انجام دهد. بخش قابل توجهی از نتیجه بازی به راکت نیک بستگی دارد. امیدوارم تا او با تصمیمات درستی که در طول بازی می‌گیرد یک پیروزی حیاتی را برای ما به ارمغان آورد.

اگر همه چیز به بازی دوبل کشیده شود، هویت بازهم ناچار به تصمیم‌گیری است. آیا او تیم معمول خودش یعنی پیرز و گوچیونه را به زمین می‌فرستد یا مانند روز پنجشنبه از دی مینور و کیریوس استفاده می‌کند؟ اسپانیا بازهم با پابلو کارنو بوستا و نادالی حاضر خواهد شد که صبح شنبه در تای برک ساندر گیل و یوران ولیگن را شکست دادند و به نیمه نهایی مسابقات ATP Cup راه یافتند. آیا هویت و جمعیت حاضر در کن راسول آره‌نا موفق به متوقف کردن بائوتیستا آگوت، نادال و کارنو بوستا/ نادال می‌شوند؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار